Jak se vypořádat s vlhkostí v domě? Zkuste metodu podřezávání zdiva
Kvalitní izolace by měla být naprostým základem každého objektu. Pokud se o ní mluví, nejčastěji v souvislosti s fasádou a unikajícím teplem. Dům by však měl být dostatečně izolován také od vlhkosti, která do něho může pronikat ze země. Co však dělat, pokud už stojí? Jedna kvalitní metoda existuje, a tou je podřezání zdiva. Jedná se o unikátní technologii, díky které se v samotném zdivu vytvoří drážka, do které je vložena kvalitní izolace. Ta již v budoucnu případnému pronikání vlhkosti dokonale zamezí. Pojďme se tedy podívat na dvě hlavní metody, které existují.
Podříznutí zdiva pomocí řetězové pily
Tato metoda je jednou z nejběžnějších, jelikož je používaná u většiny starších objektů, které mají cihlové zdivo. Na prořezávání je použita speciální řetězová pila, při které se prořízne maximálně 1 metr zdiva, do kterého je následně umístěna již zmíněná izolace. Poté se postupuje dále, a to po celém obvodu stavby, kterou je třeba od vlhkosti izolovat.
Podříznutí zdiva pomocí diamantového lana
Druhá varianta využívá takzvané diamantové lano. To je vhodné pro použití ve všech situacích, nehledě na to, z jakého stavebního materiálu jsou jednotlivé stěny postaveny. Díky kvalitním diamantům, které jsou na laně umístěny, dokáže být proříznut i ten nejtvrdší materiál. Následný postup je již stejný jako ve výše uvedené variantě, a to v nutnosti umístit izolační vrstvu.
Jaké izolace jsou využívány?
V souvislosti s možnostmi, jakými se podřezání zdiva provádí, je ještě třeba zmínit i to, jaké varianty samotné izolace mohou být použity. V daném směru se často počítá se třemi hlavními variantami, a to izolacemi na bázi PE či PVC, popřípadě také sklolaminátu. Nejčastěji potom o dvoumilimetrové tloušťce. Jednotlivé části izolačních materiálů je samozřejmě třeba vkládat tak, aby se vzájemně překrývaly, a to alespoň na deseticentimetrovou šíři.